to co dziś widzę a jutro może zostać zapomniane
GTWb_logo_178x250.jpg

stat4u
RSS
środa, 29 lipca 2009

Na dachu BUW.

Park na ulicy Browarnej, pomiędzy UW a BUW.

Ogród na dachu BUW.

16:46, macphisto7
Link Komentarze (1) »
wtorek, 28 lipca 2009
poniedziałek, 27 lipca 2009

Jutro, czyli wtorek o godzinie 21:45 na Polu Mokotowskim odbędzie się projekcja filmu "Resident Evil" reż. Paul W.S. Anderson, czas trwania 100 min, a już za tydzień także o 21:45 w tym samym miejscu będzie prezentowany "Buntownik z wyboru", film którego nie trzeba przedstawiać. Imprezy są darmowe.

13:52, macphisto7
Link Dodaj komentarz »
piątek, 24 lipca 2009

Miało być bez wycieczek osobistych. Nie komentowałem "drzwi otwartych w KDT". Ale teraz koniecznie trzeba! Zbliża się rocznica Powstania Warszawskiego i z tej okazji będzie się pojawiać dużo różnych akcji. Artyści z grupy "Twożywo" przygotowali "radio powstańcze". Króciutkie spoty, które niedługo usłyszycie w komunikacji miejskiej i metrze. Do odsłuchania tutaj: radio. Zawsze przeżywam takie rzeczy i gdy słyszę te spoty to zaciskam pięści, żeby łzy z oczu nie płyneły. "Tygrys", "Pamiętajmy", "Kanały". Pamiętamy!

W ten weekend seria imprez się zaczyna. Koncert Gajcy, nocny bieg powstańczy, niedługo powstańcza masa krytyczna a zwiedzanie Muzeum Powstania Warszawskiego do 7 sierpnia jest darmowe.

Zero-jeden-zero-osiem
jeden-dziewięć-cztery-cztery

19:39, macphisto7
Link Komentarze (2) »
czwartek, 23 lipca 2009

Dziś ciekawostka. Wchodzimy do wyszukiwarki obrazków google http://images.google.pl/ i wpisujemy warsaw source:life . Wyszukiwarka pokaże nam zdjęcia wykonane przez hitlerowców podczas okupacji Warszawy w czasie II WŚ. Zdjęcia są niezwykle unikalne i bardzo ciekawe. Niemieckie parady przed Hilterem na ulicach Warszawy, zdjęcia z getta czy zdjęcia samolotów ,których już nie udało sie dokończyć budować. Zdjęcia te zdigitalizował i odświeżył amerykański magazyn Life i umieścił w internecie.

14:45, macphisto7
Link Dodaj komentarz »
środa, 22 lipca 2009

Akcja pod tytułem Filmowa Stolica trwa. Dziś o godzinie 21,45 w Muszli Koncertowej w Parku Skaryszewskim prezentowana będzie czeska komedia pt. "Dzikie Pszczoły" reż. Bohdan Slama. A my lubimy czeskie komedie!

13:57, macphisto7
Link Dodaj komentarz »
poniedziałek, 20 lipca 2009

 

W ciągu ostatnich dni nawiedzają nas różne zjawiska pogodowe. Wczoraj po burzy widoczna była tęcza. Zdjęcie jest z przed kilku  tygodni, ale na szczęscie tęcze się od siebie tak bardzo nie różnią. Wczoraj była po prostu pojedyńcza.

15:17, macphisto7
Link Komentarze (2) »
sobota, 18 lipca 2009

Byłem, widziałem i jestem bardzo zadowolony. Spotkanie w klubie Serenissima odbyło się, Michał i Szymon Jasieńscy opowiadali bardzo ciekawie, niesamowite opowieści udokumentowane zdjęciami z podróży z Polski do Chin pociągiem, uazem (tapicerka z ...kafelków łazienkowych), końmi (drewniane siodła, respect) i pieszo. Serenissima okazała się bardzo przytulną klubokawiarnią, polecam, miejsce dla ludzi lubiących cichy zakątek. Przypominam - Chmielna 16 lok 2 (1 piętro, domofon).

Dziś kolejny dzień koncertów z serii Jazz na Starówce. O godz. 19 na Rynku Starego Miasta wystąpi Melane Mortensen, jeśli ktoś lubi spokojne klimaty to będzie zadowolony.

Przez okres wakacji na Rynku Nowego Miasta (trzeba wyjść za Barbakan w stronę północną) odbywa się "targ" produktów regionalnych. Szczególnie polecam panią z pierożkami. Smażone na miejscu jak kto lubi z różnym nadzieniem. Godne uwagi jest także sąsiednie stoisko gdzie mają bardzo dobre regionalne piwa.

12:31, macphisto7
Link Dodaj komentarz »
czwartek, 16 lipca 2009

Kino pod chmurką. Dzis o godzinie 21,45 w Muszli Koncertowej w Parku Praskim projekcja jednego z moich ulubionych filmów "Sprzedawcy" (Clerks). Debiut reżyserski Kevina Smitha nakręcony amatorską kamerą. Czarnobiały film, ale niech Was to nie zmyli. Wspaniałe, zabójczo śmieszne dialogi, postacie Jay i Cichego Boba i jak zagrać mecz hokeja o 14 gdy pracuje się od 10 do 20.

Informacja dzięki uprzejmości AC.

15:33, macphisto7
Link Dodaj komentarz »

Jak co tydzień fundacja Ja Wisła zaprasza na KinoMost. O godzinie 22.00 w piątek zaczyna się pokaz filmów autorskich pod mostem Łazienkowskim, po zachodniej stronie Wisły. To dla duszy, a dla ciała także w piątek o godzinie 18.00 DECHY, czyli nauka tańca na deskach przy barce Herbatnik w porcie Czerniakowskim. Oczywiście wszystkie atrakcje są darmowe. Po szczegóły oraz mapkę jak dotrzeć na miejsce zapraszam na stronę http://jawisla.pl/

12:39, macphisto7
Link Dodaj komentarz »
wtorek, 14 lipca 2009

wiewiórka

Wiewórka nie student, jeść musi. W weekend wiewiórki mają pod dostatkiem orzechów, ale co  się dzieje z nimi w tygodniu? Przecież zapominają gdzie zakopały nadwyżkę. Proponuję aby każdy zbadał sprawę osobiście, wypełnił kieszenie orzechami laskowymi (niezbyt lubią włoskie i fistaszki) i udał się do łazienek w ciągu tygodnia. A i mniejsza ilość spacerowiczów spowoduje, że będziemy w centrum zainteresowania tych wdzięcznych rudzielców. Nie zapomnijcie zabrać aparatu!

21:27, macphisto7
Link Komentarze (2) »
poniedziałek, 13 lipca 2009

Miejsce: Serenissima, Chmielna 16 lok. 2 (w bramie, I piętro)
Czas:
Piątek, 17 lipca o godz. 20:00
Cel taktyczny: wysłuchanie na pewno bardzo ciekawej opowieści kolegi o jego (i brata) wyprawie do Hong Kongu bez odrywania się od ziemii. Na pewno będzie czego posłuchać, będzie można obejrzeć unikatowe zdjęcia, a nawet zadawać pytania.

Więcej inforamcji pod adresem http://www.koniecswiata.net/spotkania/

21:15, macphisto7
Link Dodaj komentarz »
niedziela, 12 lipca 2009

cytadela1

Cytadela

cytadela2

Groźne schody

 

cytadela3

cytadela4

cytadela5

Nie potrzebujemy jechać do Włoch, ani nawet do Arkadii żeby obejrzeć AKWEDUKT. My mamy swój własny, tutaj w Warszawie. I nawet znajduje się niedaleko... CH Arkadia!

21:47, macphisto7
Link Komentarze (1) »

Wczoraj odbył się kolejny występ z serii "Jazz na starówce". Wysąpili String Connection w oryginalnym składzie z Krzesimirem Dębskim. Grupa prezentuje styl jazz fuzion. Muzycy zagrali utwory raczej przystępne dla nawet nie wprawionego ucha, więc publiczność czerpała wiadrami z występu. Tylko ta nasza warszawska syrenka jakoś tak stała bokiem do sceny i zamachneła się mieczem jakby się jej nie podobało... Daje zły przykład.

Juz za tydzien kolejny wieczór z jazzem. Więcej szcegółów tutaj http://www.jazznastarowce.pl/

09:58, macphisto7
Link Dodaj komentarz »
piątek, 10 lipca 2009

W kioskach pojawił się nowy numer "Stolicy", a więc wszyscy marsz do kiosku z 5zł w garści i jeszcze nam 10 gr. reszty zostanie. Tutaj możemy zapoznać się z wyglądem okładki i spisem treści numeru http://www.warszawa-stolica.pl/ .

22:25, macphisto7
Link Dodaj komentarz »

Od czegoś trzeba zacząć... no to zacznę od siebie.

Blog będzie głównie fotoblogiem i będzie głównie o Warszawie. Takie są założenia, zobaczymy jak to wyjdzie.

Znam siebie i na blogu należy sie spodziewać także komentarzy, marudzenia i dramatyzowania. Bedę także zwracał uwagę na ważne tematy, wytykał błędy i wychwalał pozytywy.

Oczywiście jednak będę starał sie przede wszystkiem promować moje, nasze miasto.


Let's rock!

22:17, macphisto7
Link Komentarze (2) »