to co dziś widzę a jutro może zostać zapomniane
GTWb_logo_178x250.jpg

stat4u
RSS
poniedziałek, 31 maja 2010

Paweł Althamer czuwa.

 

13:15, macphisto7
Link Komentarze (4) »
czwartek, 20 maja 2010

Przedwojenna Warszawa ukrywa się w miejscach, gdzie się jej nawet nie spodziewacie. Nawet pod ulicami. Przy okazji remontu instalacji wodnej na ulicy Kruczej, można zobaczyć w przekroju warstwy znajdujące się pod  asfaltem. Jak widać, nie wszystkie gruzy z kamienic wywieziono z Warszawy. Cześć cegieł użyto jak podbudówkę pod jezdnię.

21:21, macphisto7
Link Komentarze (6) »
wtorek, 18 maja 2010

Piękne stiuki na skrzyżowaniu ulic Mokotowskiej i Fryderyka Chopina.

08:30, macphisto7
Link Komentarze (4) »
wtorek, 11 maja 2010

Kolega Janek twardo walczy o pozycję.

Maria Cześnik, nasza olimpijka z Pekinu.

15:34, macphisto7
Link Komentarze (1) »
środa, 05 maja 2010

Kolejny raz zachęcam do zadzierania nosa. Żeby odnaleźć te mozaiki musicie  udać się na Plac Konstytucji, zadzierać głowę bardzo wysoko. Aj tam wysoko, musicie ją zadrzeć pionowo do góry!

15:44, macphisto7
Link Komentarze (2) »
piątek, 30 kwietnia 2010

Kolejna imponująca budowla w Warszawie rośnie w zaskakująco szybkim tempie. Centrum Kopernika wyrosło nieopodal BUW-u i nie straszna mu Wisła. Czekamy z niecierpliwością, co będzie znajdowało się w środku i czy będzie można zobaczyć to słońce co je podobno wstrzymał ten Pan z Torunia. Swoja drogą niefajnie, że budynek zasłania widok z okien nowo wybudowanych budynków przy ul. Dobrej. Gdy stawiano pierwszą nitkę budynków, oferowano apartamenty (taa) z widokiem na Wisłę. Potem postawiono drugi budynek od strony Wisły, a teraz i ten drugi budynek zasłonił Kopernik.

I ciekawostka budowlana. Konstrukcja Centrum Kopernika znajduje się nad tunelem Wisłostrady, ale.. nie opiera się na nim. Konstrukcja budowli opiera się na belkach sprężonych opartych po obu bokach tunelu.

13:22, macphisto7
Link Komentarze (1) »
środa, 21 kwietnia 2010

Skryty we mgle budynek Rondo ONZ 1.

15:00, macphisto7
Link Komentarze (3) »
środa, 14 kwietnia 2010

Taki stary to ja znowu nie jestem, ale za moich czasów to takich rzeczy do zabawy to nie było. Park zabaw dla dzieci na Kępie Potockiej. Swoją drogą fantastycznie odnowiony cały park, także ściezki wzdłuż kanałku Łacha Potocka. Nic tylko zasiadać na wygodne siodełko roweru, lub wskakiwać w buty spacerowe.

13:15, macphisto7
Link Komentarze (5) »
piątek, 09 kwietnia 2010

Przykład reklamy kreatywnej.

16:10, macphisto7
Link Komentarze (1) »
wtorek, 06 kwietnia 2010
piątek, 02 kwietnia 2010

Jeśli macie ochotę żeby zobaczyć jak w prosty sposób zniszczyć ciąg architektury na danej ulic to … zapraszam do Gdańska w okolice Zbrojowni :D. Ale i Warszawa przecież nie może być gorsza. Na ulicy Tamka 43 odnowiono budyneczek, w którym mieści się teraz Centrum Chopinowskie. Cel szczytny, ale wykonanie jak zawsze. Co wspólnego ma nowoczesny szklany budynek z Zameczkiem Ostrogskich, który znajduje się obok? Łączy ich tylko jubilat Chopin, bo budynki nie współgrają ze sobą w żaden inny sposób. Jeszcze jedna ciekawostka, muzeum jest otwarte od miesiąca chyba, ale do tej pory wystawę mogły zwiedzać tylko VIPy. Tak, tak. A jednak są równi i równiejsi, niespodzianka.

09:58, macphisto7
Link Komentarze (5) »
wtorek, 30 marca 2010

Nieznana grupa osób uzbrojona w za małe drabiny, drzewo stacjonarne oraz wielkoformatowy aprat fotograficzny (rower mój, wjechał w kadr) poczyniła silne przygotowania do wiosny. Pośpieszając ją do ataku na drzewa, porozwieszała na gałązkach małe listki, a że drukowane na kartce papieru to juz mało istotny szczegół. Wiosna nieprzypadkowo, bo tak jak miłość, jest kompletnie ślepa i zapewne da się oszukać. Już niedługo, gwarantuję Wam, przybędzie ze zdwojoną siłą. Nie mam wątpliwości, że epicentrum zazielenienia będzie na okolicznych drzewach.

Jeśli ktoś zną tą grupę, lub wie co to za happening, niech poinformuje wszystkich w komenatrzu.

14:44, macphisto7
Link Dodaj komentarz »
środa, 24 marca 2010

Mniej więcej w tym miejscu istniała osada Targowe Wielkie, powstała w XII w. w rejonie obecnej ulicy Targowej . Ciągnęła się na przestrzeni około półtora kilometra i była już wtedy miejscem okresowych targów. Było to bardzo dogodna lokalizacja dla kupców,  znajdowała się na trasie prowadzącej przez bród przez Wisłę w stronę wąwozu Waliszewa (a dzisiaj ulica Mostowa). Na wschód od osady Targowe Wielkie leżała wieś Targowe Małe, późniejszy Targówek. W czasie badań archeologicznych na terenie Targówka (po obu stronach ulic Księżnej Anny) stwierdzono, że istniała tu osada jeszcze starsza, bo z około 3000 lat przed naszą erą.

10:55, macphisto7
Link Dodaj komentarz »
środa, 17 marca 2010

Już w ten piątek, 19. marca wasze serca zaleje niepohamowana, nieokiełznana i wyzwalająca najbardziej ukryte emocje drzemiące w waszej duszy, dawka bluesa w wykonaniu Czarnego Kapelusza. Koncert odbędzie się w klubie Maszynownia Rock Bar Cafe na ulicy Chłodnej 34, o godzinie 19.00. Zespół zaprezentuje nowo opracowane utwory, swoje stare przeboje oraz wszystkim znane klasyki z nurtu rock-blues. Po koncercie członkowie zespołu pozwolą postawić sobie piwo oraz dotknąć instrumentów. Do zobaczenia w piątek.

11:21, macphisto7
Link Dodaj komentarz »
wtorek, 09 marca 2010

Ponownie pragnę skorzystać z dobrodziejstw multimediów i dziś będzie film. Ostatni felieton Wita Odrobiny uważam za bardzo ciekawy i warty obejrzenia przez wszystkich, a więc na końcu znajduje się link do reportażu. Dowiemy się m.in. kim był rurmistrz, oraz na który rok jest datowane pierwsze pismo w którym widnieje nazwa Warszawa. Zapraszam do oglądania.

Prezentowane Muzeum Historyczne m.st. Warszawy znajduje się na Rynku Starego Miasta 28 (wbrew temu, co twierdzi Wito). W niedziele zwiedzanie bezpłatne. Pozostałe dni tygodnia do sprawdzenia na stronie http://www.mhw.pl

A tak na marginesie to charakterystyczna maniera Wita Odrobiny nie jest tylko telewizyjną pozą, prywatnie też jest taki zakręcony : ).

Oglądamy TUTAJ

12:14, macphisto7
Link Dodaj komentarz »
piątek, 05 marca 2010

Byłem, widziałem i czuję się prawie jak samuraj. W Instytucie Wzornictwa Przemysłowego przy ulicy Świętojerskiej 5/7 znajduje się dosyć ciekawa wystawa poświęcona użytkowemu designowi japońskiemu. Znajdziemy sporo ciekawostek, m.in. fantazyjne wzory krzesełek, narzędzi kuchennych, akcesoria łazienkowe czy zabawki. Wszystko w fantazyjnych kształtach, jednak bardzo użytecznych, a całość łączy jedno słowo „harmonia”.  Instytut znajduje się w pobliżu starówki, minutę od ulicy Freta. Jeśli ktoś chce się ogrzać w czasie spaceru w te chłodne dni, a przy okazji jest ciekawski to polecam. Wstęp wolny, w poniedziałki nieczynne.

15:13, macphisto7
Link Dodaj komentarz »
piątek, 26 lutego 2010

Byłem, słuchałem i bardzo mi się podobało. To wydarzenie śmiało można nazwać urodzinami roku. Najdłuższa impreza na cześć jubilata Chopina odbywa się w Domu Polonii na Krakowskim Przedmieściu (między kościołem św. Anny a Skwerem Hoovera). Maraton koncertowy zaczął się w poniedziałek 22 lutego, a kończy 1 marca. Powód? Data urodzin Fredka nie jest dokładnie znana. Koncerty odbywają się ciągle 24 godziny na dobę, a wstęp jest wolny. Można przyjść o dowolnej porze, usiąść i posłuchać muzyki fortepianowej oraz w aranżacjach. Występują muzycy po Uniwersytecie Muzycznym (dawniej Akademii Muzycznej), znane osobistości oraz amatorzy. Najmłodszy uczestnik ma 9 lat. Zaprezentować się może każdy, kto gra na czymś inny niż wirtualna gitara zrobiona z miotły. Polecam.

12:52, macphisto7
Link Komentarze (2) »
piątek, 19 lutego 2010

Tak było i tak już nie będzie raczej. Ale popatrzeć można a nawet trzeba. Oryginał to lata dwudzieste XX wieku. Trochę się zmieniło, choć już wówczas istniała tak popularna dzisiaj restauracja Le Chalet albo raczej Các Tiểu, tylko wtedy miała właściwe przeznaczenie.

13:04, macphisto7
Link Komentarze (7) »
czwartek, 18 lutego 2010

Stoją i nic nie robią, a ciężko pracują. Niee, to nie urzędnicy, ochroniarze ani służba zdrowia. To są właśnie kariatydy. Mają wiele na głowie, ale i tak stoją dumnie wyprostowane. Brodzą trochę w wodzie, czasem w śniegu i to gołymi stopami. Niestety odbija się to na ich zdrowiu, bo jak widać są raczej sine i zimne. Znaleźć je nie jest trudno, wystarczy nie iść za tłumem, tylko wsadzić nos tam, gdzie nas wiedzie ciekawość.

09:06, macphisto7
Link Komentarze (1) »
wtorek, 16 lutego 2010

Wieś Kierszek. Południowy-wschód Lasku Kabackiego. Komuś widocznie się nudziło, bo ilość butelek jest znaczna. To barwne zwieńczenie sztachet ciągnęło się na kilkaset metrów z małymi przerwami. Imponuje różnorodność butelek i przedział cenowy trunków. Jednak zawartości sztuki w sztuce nie jestem w stanie ocenić.

14:17, macphisto7
Link Dodaj komentarz »