to co dziś widzę a jutro może zostać zapomniane
GTWb_logo_178x250.jpg

stat4u
RSS
niedziela, 18 marca 2012

A do ZOO mijałem taką kolejkę, że mówię Wam!

18:49, macphisto7
Link Komentarze (2) »
poniedziałek, 20 lutego 2012
piątek, 03 lutego 2012
niedziela, 01 stycznia 2012

Zachęcam do obejrzenia żywej szopki przy kościele św. Stanisława Kostki na Żoliborzu. Kościół znajduję się na placu Wilsona, więc można wysiąść z metra na 10 minut, lub zajść na chwilę czekając na autobus lub film w kinie. Jak zwykle mnóstwo zwierząt, no i kto nie pogłaszcze osiołka ten będzie miał pecha w tym roku.

21:27, macphisto7
Link Komentarze (3) »
wtorek, 20 grudnia 2011

Jest ich mnóstwo i są wszędzie. Te duże i te małe. Skoro jednak mamy taki temat akcji to będą te duże. Miejsc nie trzeba opisywać bo są oczywiste. Możliwe, że reklama przy Metro Świętokrzyska jest większa, ale akurat te trzy znajdują się blisko siebie w jednym kwadracie między ulicami (zimno było i nie chciało mi się łazić).

Rozmiar L

Rozmiar XL + pomysłowość

Klasyczny rozmiar XXL

23:38, macphisto7
Link Komentarze (4) »
piątek, 25 listopada 2011
wtorek, 15 listopada 2011W tym roku Święta Bożego Narodzenia przyszły dosyć późno. Na Nowym Świecie zaczęto stawianie dekoracji świątecznych dopiero 5 listopada. Przy horyzontalnym lustrze w pobliżu wystawie plenerowej DSH postawiono przymiarkę do zimowej fontanny. Czekoladowe Mikołaje były w Lidlu już w październiku, ale to już standard. Prawie tak samo jak zawieszone w tym samy czasie świecidełka na drzewie liściastym na Kruczej. W każdym razie widzę, że nie tylko ja się nie mogę doczekać.

16:21, macphisto7
Link Komentarze (3) »
czwartek, 20 października 2011

Może to i mało popularny temat, ale w Warszawie łatwe do znalezienia są trzy banki nasienia. Kliniki oferują nie tylko zbyt nadmiaru wierzgających kijanek albinosów, ale także zapewniają pełny asortyment leczenia niepłodności. Fora internetowe i studenci podają różne kwoty za oddanie zbędnej części siebie - od 70zł za jednorazową wizytę zakończoną happyendem, poprzez 300zł, do nawet 500zł za full service. Czyli jak zostanie już zużyty zapas materiału do powielania to firma zgłasza się po dostawę. Studenci się chwalą, że wyrabiają do 1000zł miesięcznie działając na dwa fronty, czyli jeżdżąc do dwóch miast. Niestety nie dysponuję żadnymi szczegółowymi relacjami ani tym bardziej zdjęciami. Może nie jest to forma wspierania życia tak popularna jak krwiodawstwo, ale widzę pewną niszę, którą mogą wypełnić Ci, którzy potrzebują trochę kasy na już, a nie mają jakiś zbytecznych rozterek moralnych narzucanych co jakiś czas przez facetów noszących sukienki. No i należy zwrócić uwagę na ogromną dyskryminację kobiety płci przeciwnej. No bo jak...?

22:05, macphisto7
Link Komentarze (5) »
piątek, 09 września 2011

Dla tych którzy niedowidzą (tak jak ja) lub którym nie chce się dokładnie przyglądać (tak jak mi), zdjęcie Syrenki na tarczy zegara na Pałacu Kultury, zrobione dzięki dobrodziejstwom współczesnej techniki (czyli pożyczonym obiektywem).

Jedna z trzech części Pomnika Sapera w ciekawej perspektywie.

16:01, macphisto7
Link Komentarze (2) »
wtorek, 23 sierpnia 2011

Wszystkie zapachy miasta, czyli oczyszczalnia ścieków "Czajka". W czasie rozbudowy oczyszczalni jej obszar powiększył się około czterokrotnie, zainstalowano nowoczesne urządzenia. Zapaszki będą rozchodziły się tylko lokalnie i okolicznym osiedlom nie powinien już doskwierać ból głowy. Trzecie zdjęcie pokazuję spadające coś, co nie chcecie wiedzieć co to jest, a ostatnie zdjęcie pokazuje trud budowlańców, w takich warunkach też trzeba było pracować.

11:29, macphisto7
Link Komentarze (2) »
środa, 20 lipca 2011

No jeśli rurki to na pierwszym miejscu należy postawić inż. Lindleya. Przy nowej fontanie na podzamczu postawiono mu pomnik, gdzie Pan inżynier jedną ręką pompuje wodę do ławeczki. Tak, do ławeczki. Świetny pomysł żeby uczcić tak zasłużoną osobę ciekawym i oryginalnym pomnikiem. Jeśli ktoś jest ciekawy jak wyglądały pierwsze rury wodociągowe w Warszawie, powinien udać sie na 4 piętro Wydziału Inżynierii Środowiska na PW i może napatrzyć się do woli na starą, drewnianą (sic!) rurę będącą wyżłobionym pniem drzewa.

fot. Yurek

Taki oto pełen asortyment rurek, rureczek oraz urządzeń końcowych sieci typu kibelek i kranik, można obejrzeć w siedzibie Geberit. Zapoznamy się jak działa system doprowadzania wody w bloku, zobaczyny najnowsze designerskie produkty, oraz dla chętnych można posiedzieć na super hiper japońskim sedesie, który podciera, podmywa, suszy, podgrzewa i gra muzyczkę.

20:47, macphisto7
Link Komentarze (6) »
środa, 13 lipca 2011

Takie ładne kaskady prezentują się w Parku im. Szymańskiego na Woli. Mostki, fontanny, mnóstwo ławeczek, dużo zieleni. Odnowiony park tryska życiem. Asfaltowe ścieżki rowerowe, osobne ścieżki dla rolkarzy, a wszystko to w bardzo intensynwych kolorach. Może się podobać, może się nie podobać, ale w każdym razie jest to coś innego i przyciągającego uwagę. Pogoda sprzyja więc ruszajmy śmiało na spacer.

22:24, macphisto7
Link Dodaj komentarz »
poniedziałek, 27 czerwca 2011

Krowa policyjna pilnująca zakładu przemysłowego na ulicy Powązkowskiej. Dla wyjątkowo wytrwałych: jest widoczna na google maps, zumi itp.

Jakieś 50 metrów dalej kolejna śmiesznostka. Pies bojowo-strażniczy. Patrzcie jakie ma kły.

 

...ale dlaczego ta lampa uliczna wystaje z okna szkoły? Na rogu ulic Twardej i Złotej znajduje się opuszczona szkoła. W środu chyba się strzelają z kuleczek.

22:23, macphisto7
Link Dodaj komentarz »
poniedziałek, 20 czerwca 2011

Jedną z bardziej nietypowych rzeczy która może się ślizgać po szynach jest... ławka. Takie oto urozmaicenia mamy na odremontowanym Placu Grzybowskim. Oczywiście nie zapominamy o istniejących tutaj przez długi czas torach tramwajowych, które teraz są już wyeksponowanymi zarysami.

22:07, macphisto7
Link Komentarze (3) »
czwartek, 09 czerwca 2011

Ponieważ moja korektorka opiekuje się teraz pewnie swoją malutką pociechą (gratulujemy!) i nie ma kto mi sprawdzić wpisu, więc będzie krótko i na temat. Należy kliknąć TUTAJ i zapoznać się z zawartością, a następnie wybrać się we wskazane miejsce (ale to dopiero jutro). Następnie należy zdać swoją relację w komentarzu, za co będę bardzo wdzięczny.

Informacja dzięki uprzejmości AC.

23:31, macphisto7
Link Dodaj komentarz »
poniedziałek, 30 maja 2011
piątek, 20 maja 2011

Woda jak to woda, lubi sobie płynąć z góry do dołu, bo inaczej się nie da. Jednak człowiek może jej trochę pomóc zawalczyć z grawitacją, np. w postaci fontanny.

Takiej starszej, jak ta w Parku Saskim.

I troche nowszej. Fontanna na podzamczu.

Woda może też przyjmować różne stany skupienia. Wcześniej była płynna i w postaci gazu, a tutaj mamy formę stałą. Przy okazji możemy sobie przypomnieć pojęcie resublimacja,

Wodzie trzeba czasem pomóc. Dać jej pewne wskazówki jak ma się zachowywać.

No i to co lubię najbardziej, czyli wodę możemy także kontrolować. Kanał burzowy "Golędzinów".

Wnętrze kanału burzowego "Ratuszowa"

Nie ma to jak uśmiechnięty kanał burzowy.

Wodę też możemy pić, jednak lepiej najpierw ją trochę oczyścić.

22:48, macphisto7
Link Komentarze (8) »
poniedziałek, 09 maja 2011

To a(bs)trakcyjne graffiti znajduje się na wprost Teatru Polskiego. Nawet krwiożerczy wikingowie mają w sobie żyłkę modelarską i tworzą wspaniałe origami

22:03, macphisto7
Link Dodaj komentarz »
środa, 04 maja 2011

Codziennie od godziny 21 do 24 elewacja Polskiej Akademii Nauk szaleje. Jeden Pan chodzi i gasi okna, baletnice skaczą, dyrygenci wymachują i feria barw zalewa białe mury, aż Kopernikowi kręci się w głowie. Pokazy promujące Wiedeń będą trwały do 12 maja, więc warto przejść się na spacer na Krakowskie Przedmieście i obejrzeć tą ciekawą animację i wysłuchać muzyki. Wyjątkowo dobry pomysł.12:26, macphisto7
Link Dodaj komentarz »
środa, 20 kwietnia 2011

W Warszawie mamy sporo czerwonego. Oczywiście wszelkiego rodzaju kamienice z czerwonej cegły, jak choćby ta także otynkowana na czerwono, na Nowym Mieście.

Jeśli już chodzi dokładnie o czerwoną cegłę, to po przeczytaniu tematu akcji od razu przyszło mi na myśl miejsce, które zawiera w sobie najwięcej czerwieni w czerwieni, czyli Cytadela. Radzę przejść się na spacer, bo już niedługo sporo się tam zmieni.

Pani w czerwonym ubranku dosiada rumaka i robi na nim wygibasy. Przypadkowy czerwony na rozpoczęciu sezonu na Torze Służewiec sprzed roku.

W tym przypadku czerwony to kolor upadły. Chociaż zapisał się w historii Warszawy.

Czerwień spotykamy także w przyrodzie. Niemalże czerwony tulipan.


15:17, macphisto7
Link Komentarze (6) »
1 , 2 , 3 , 4 , 5 ... 11