to co dziś widzę a jutro może zostać zapomniane
GTWb_logo_178x250.jpg

stat4u
RSS
poniedziałek, 21 stycznia 2013
poniedziałek, 14 stycznia 2013

Kolega blogowicz Marcin z bloga http://wczorajidzis.blogspot.com/ pisał w komentarzu o pozostałościach krówki z baru Bambino. Zlokalizowałem ją w końcu i uwieczniłem na zdjęciu. Kiedyś pewnie zniknie, więc zapamiętajmy te radosne pućki i koniczynkę.

20:46, macphisto7
Link Komentarze (3) »
czwartek, 20 grudnia 2012

Bajki to my słyszymy niemal codziennie, a to „centralna część II linii metra będzie przed mistrzostwami Euro 2012” co wiemy jak wygląda obecnie. A to, że: „podwyżka cen biletów umożliwi zakup nowego taboru” przy czym pojazdy te to już przed podwyżką zostały zakupione. I proszę mi zostawić nocne metro w weekend. Skoro taka bida to obciąć sylwestra na pl. Konstytucji do występu tylko warszawskich lokalnych zespołów, które z chęcią wystąpią za darmo, korzystając z możliwości wypromowania się. Swoją drogą dlaczego chodnik na pl. Konstytucji od strony wschodniej jest tak jak co roku najgorzej odśnieżonym miejscem w centrum.

Ballad znam trochę, ale znam też kogoś kto opowiada lepiej niż ja. Oddaje Panu Sołtysowi mikrofon:

A co do opowieści warszawskich to tutaj krótka piłka, bo przecież mój blog nazywa się dla zmyłki „Opowieści Warszawskie”. Oj mam nadzieje, że będzie nadal mi się chciało go prowadzić, a nawet mam pomysły na kilka innych tematycznych, tylko kurcze czasu!! Żądam czasu!! Chciałbym wprowadzić tutaj trochę zmian graficznych, chciałbym robić dwa sensowne wpisy w tygodniu, oj czego to ja bym nie chciał.

Na koniec korzystając z okazji wszystkim szanownym Czytającym oraz wszystkim Członkom GTWb i każdemu z osobna życzę Szczęśliwego Nowego Roku.21:10, macphisto7
Link Komentarze (3) »
piątek, 14 grudnia 2012

W roku tak samo jak i w poprzednim nasze miasto zostało ładnie przyozdobione. Szczególnie podobają mi się te na Nowym Mieście. Finezyjnie przyozdobione drzewko na ryneczku i porozwieszane nad ulicami pajęczyny. Zachęcam do spacerów!

15:07, macphisto7
Link Dodaj komentarz »
środa, 05 grudnia 2012

Pan kotek był chory i.. leżał na ulicy. Żeby jednak do tego nie dopuścić chodzimy (nosimy) zwierza do weterynarza. Takimi zabawnymi rysunkami reklamuje się weterynarz na Nowogrodzkiej. Obok mamy sklep metalowy, jednak prawdziwi metale nie mają tam czego szukać, no chyba, że ich hobby jest majsterkowanie. Żeby znaleźć oba te nie reklamujące się punkty usługowe trzeba wejść w bramę na Nowogrodzkiej za sklepem z bateriami.

16:56, macphisto7
Link Dodaj komentarz »
piątek, 30 listopada 2012

Warszawa, wzorem Londynu czy Paryża, ma owalną atrakcję. Stoi przed PKiN od strony Marszałkowskiej i straszy. Bo to diabelski młyn. Zapewne atrakcja przy okazji odpalenia elektryki na choince. Młynek jest dosyć niewielki i raczej nie stanie się charakterystycznym punktem panoramy Warszawy. Jaka karuzela w państwie taki diabelski młyn.

19:24, macphisto7
Link Dodaj komentarz »
wtorek, 30 października 2012

W tym roku zima raczej nie zaskoczyła drogowców, ale za to zaskoczyła mnie. Informacja dla tych którzy w najbliższym czasie będą odwiedzali częściej apteki, wypatrujcie promocji. Na przykład w aptece przy placu Konstytucji kupując lek na wątrobę dostaniecie w prezencie...przyprawę do grilla!

11:35, macphisto7
Link Dodaj komentarz »
niedziela, 23 września 2012

Tak było, ulica Krucza, skrzyżowanie z Hożą. Te samochody, te ubrania. To co nas interesuje to ta urocza krówką z kwiatkiem.

Dzięki koledze, który użyczył mi oryginalną pocztówkę to mamy także jej tył.

No i współczesność, bar Bambino. Czyli kultowy bar mleczny, od wielu lat w tym samym miejscu. Remontowany ale nie tracący klimatu. Do zobaczenia przy stoliku!

00:08, macphisto7
Link Komentarze (3) »
wtorek, 18 września 2012

Odsłonięty filar mostu Poniatowskiego.

Port Praski.

Jakby ktoś nie wiedział to tak wygląda teraz wejście do Portu Praskiego.

Łata wodowskazowa przy wrotach do Portu Czerniakowskiego.

Port Czerniakowski.

13:50, macphisto7
Link Dodaj komentarz »
sobota, 01 września 2012
piątek, 31 sierpnia 2012

Przypadkowo zobaczone zdjęcie na Górczewskiej przypomniało mi o zabawnych rysunkach akcji "Kobieto, zbadaj cycki". Korzystając z okazji przyłączam się do akcji bo uważam, że warto promować wszelkie zachowania międzyludzkie mające pozytywny wpływ na nasze zdrowie.

Swoją drogą ciekawe czy kiedyś przestaniemy wklejać zdjęcia na blogi, tylko będziemy dawać skrót z "google street view". Widok na przychodnię mamy TUTAJ.

21:11, macphisto7
Link Dodaj komentarz »
środa, 01 sierpnia 2012

Stoją w centrum miasta, przy urzędach i na uczęszczanych ulicach. Chociaż lokalizacje by się zgadzały, to jednak nie są to wyrzutnie granatów dymnych wspomagających tłumienie demonstracji. Dziś rusza system rowerów miejskich. Firma która wygrała przetarg twierdzi, że uwzględniła w kosztach zepsute i skradzione rowery. Mam jednak takie przeczucie, że Warszawa ich chyba zaskoczy.

10:38, macphisto7
Link Dodaj komentarz »
wtorek, 24 lipca 2012

Fontanna w parku bródnowskim.

21:56, macphisto7
Link Komentarze (4) »
sobota, 30 czerwca 2012
niedziela, 24 czerwca 2012
czwartek, 21 czerwca 2012

No skoro dzieciństwo to ogródek jordanowski. Ostał się i nawet nie jest tak bardzo zaniedbany.

20:38, macphisto7
Link Komentarze (3) »
piątek, 15 czerwca 2012

Podobno docelowo wybieg ma być w przyszłości przeniesiony na teren ZOO, ale jak na razie można miśkom pomachać z tramwaju za darmo.

15:30, macphisto7
Link Dodaj komentarz »
czwartek, 26 kwietnia 2012

Czwartek, godzina 14. Na pl. Konstytucji odbywa się właśnie piknik pod hasłem „Czerwone – stój, zielone – idź. Impreza została doskonale nagłośniona – pracuję obok, a gdyby nie TVN Warszawa to w ogóle bym o niej nie wiedział. Dlaczego? Bo zaczęła się o 10 a skończy o 16, czyli trwa w czasie godzin pracy większości ludzi. Impreza zgodnie z nazwą skierowana do pieszych, więc jak logika na to wskazuje na placu stoi samochód do symulowania dachowania, katapulta do symulacji zderzenia czołowego i tor nauki jazdy na rowerze. A, i na środku stoi laweta z samochodem, czyżby staż miejska instruowała chętnych, w jaki sposób odholują im samochód? Jakieś pozytywy?, Tak, nie ma kolejki do symulatorów i sprzedają oscypki.

14:39, macphisto7
Link Dodaj komentarz »
piątek, 20 kwietnia 2012

Nóżki wiszą, główki dyndają... witajcie w przedszkolu!

07:44, macphisto7
Link Komentarze (10) »
wtorek, 20 marca 2012

Autobus czerwony (szynowy, czyli tramwaj) na Senatorskiej.

21:06, macphisto7
Link Komentarze (6) »
1 , 2 , 3 , 4 , 5 ... 11