to co dziś widzę a jutro może zostać zapomniane
GTWb_logo_178x250.jpg

stat4u
RSS
sobota, 04 stycznia 2014

Część szyldu restauracji na Placu Bankowym. Swoją drogą ciekawe czy jakość posiłków sprawdza Sanepid czy Nadzór Budowlany. Chyba sam sobie odpowiem - jedni i drudzy są dobrzy...

16:26, macphisto7
Link Dodaj komentarz »
wtorek, 31 grudnia 2013

Wszystkiego dobrego w Nowym Roku!

20:57, macphisto7
Link Komentarze (2) »
piątek, 01 listopada 2013

Taki ładny zegar wisi na ścianie na skrzyżowaniu ulic Grzybowskiej i Granicznej.

Być może nie pasuje do otoczenia, ale mi się podoba.

 

01:24, macphisto7
Link Dodaj komentarz »
niedziela, 20 października 2013

"Rdza" zżera budynek na wprot "Domu Kereta".

22:22, macphisto7
Link Komentarze (1) »
poniedziałek, 07 października 2013

Opuszczona i wybebeszona kamienica przy Chmielnej 128, na przeciwko dziury przy biurowcu Warty.

22:04, macphisto7
Link Komentarze (2) »
piątek, 20 września 2013

Żal mi troszkę leżenia na słoneczku i patrzenia w niebo. Teraz to się kończy kroplą deszczu w oku.

 

Zraszaczy poustawianych tu i ówdzie w upalne dni.

 

Spacerów w słońcu, bo teraz widok ogranicza mi kaptur i parasol.

 

Jarmarku Bożonarodzeniowego, bo w tym roku nie będzie, bo "nie pasuje do otoczenia".

21:50, macphisto7
Link Komentarze (5) »
czwartek, 12 września 2013

W łazienkach jak w ulu, zatrzęsienie wiewiórek dresiarzy (dawno już się nie spotkałem z tak bezszczelnym wymuszeniem orzecha), a także zaskakująca ilość robotników. Pałac na wodzie obudowany rusztowaniami, ścieżki wzdłuż kanałku przebudowywane są z asfaltowych na ziemne, a z kawiarenki przy wejściu pozostała tylko ściana frontowa.

Zakończono także długoletnie przepychanki związane z Domem Braci Jabłkowskich. Traffic, przy pomocy komornika, zniknął już z planu miasta, będzie Matras.

A tak swoją drogą to ktoś wie które pasy dla pieszych pod Trafficem są właściwe? Białe wytarte czy żółte wytarte?

17:28, macphisto7
Link Dodaj komentarz »
niedziela, 25 sierpnia 2013

Największa "wyciskarka do cytrusów" na świecie? Co ciekawe na "google obrazy" nawet funkcjonuje właśnie pod taką nazwą.

21:26, macphisto7
Link Komentarze (5) »
poniedziałek, 22 lipca 2013

Można mazać? Ano można. "Graffiti free zone" znajduje się nie tylko wzdłuż toru służewieckiego, ale także w przejściu podziemnym pod Puławską. Korzystając z okazji chciałbym podziękować lokalnym żulom, że nie ukradli jeszcze rynienek ze schodów, bo tak strasznie nie chce mi się nosić roweru.

 

21:24, macphisto7
Link Komentarze (3) »
niedziela, 30 czerwca 2013

Z Wiecha:

— Slizgawka miała zawsze w Warszawie duży odbyt. W Dolinie Szwajcarskiej i na placu Wareckiem nasze pradziadki zasuwali na „kalfaskach” albo „śniegórkach” walczyka „Nad mądrem Dunajem”, aż iskry szli z lodu. Troszkie, faktycznie, dracznie to wyglądało, trzeba przyznać, jak facet z brodą ala gienierał Kuropatkin, w celindrze i w futrze na cybetach holendrował z laleczką w sportowej sukni z trenem i w kapeluszu, na którem dwie jaskółki się całowali w sporem ogródku. Albo znowuż mąż wątłej budowli ciała popychał przed sobą na żelaznem krzesełku z płozami, swoją dozgonną miłość - dwieście pięćdziesiąt fontów, czyli sto kilo żywej wagi. A ona karakułową mufką usteczka sobie zasłaniała od wiatru i szeptała do niego: „Melodie mylisz, idyjoto — to nie jest mazur, to jest walc!”

14:11, macphisto7
Link Komentarze (1) »
piątek, 21 czerwca 2013

Osiedle mieszkaniowe przy ul.Kłobuckiej.

Kosmiczne miasteczko Business Garden Warszawa przy ul.Żwirki i Wigury.

00:21, macphisto7
Link Komentarze (8) »
wtorek, 18 czerwca 2013

W pobliżu muzeum kolejnictwa znajdują się pozostałości dworca Warszawa Główna Osobowa. To czego nie rozebrano, samo uległo czasowi. Dawno nie widziałem tyle potłuczonego szkła w jednym miejscu, więc ostrożnie z rowerem. Miejsce opuszczone, ale malownicze. No i te pociągi...

23:33, macphisto7
Link Komentarze (1) »
czwartek, 13 czerwca 2013

Ze względu na występujący tu grążel żólty, Jziorko Czerniakowskie jest rezewatem przyrody. Bardzo ładny kwiatek okazuje się być jednak roślinką dosyć pospolitą, w związku z tym władze miasta zabudują niedługo teren wokół jeziorka.

Mamy w końcu ładne i słoneczne dni, więc, co zrozumiałe, człowieka ciągnie nad wodę. Ludzie przybyli tłumnie, jednak ciszy nie zaznali bo obok jest przedszkole, ale ożeźwiąjący chłodek od wody ciągnął. Nad wszystkim górują majestatycznie kominy EC Siekierki.

Wprawny widz znajdzie na zdjęciu panią topless.

20:03, macphisto7
Link Komentarze (1) »
piątek, 07 czerwca 2013

W sobotę odbędzie się, już kolejny, raz święto Saskiej Kępy. W tym roku pod hasłem „Czym Kępa bogata”. Będzie można przejść się ulicą, rozglądając się na lewo i na prawo, wypatrując ciekawych atrakcji i widoków niespotykanych na co dzień. Zachęcam do rozruszania się, pogoda ma sprzyjać, wiatr zachodni pchający na prawy brzeg Wisły.

W niedziele wieczorem, w okolicach Starego Miasta i centrum, będą biegać Panie. Truchtanie jednak rozpocznie się nietypowo bo o 21, więc widoczność będzie już ograniczona. Zwłaszcza odkąd ktoś mądry wymyślił sportowy stanik.

Poza tym w nocy jak i w dzień zorganizowani rowerzyści będą siali postach wśród kierowców, którym się spieszy. Masa masa masa!19:35, macphisto7
Link Dodaj komentarz »
poniedziałek, 20 maja 2013

Nieopodal Alei Róż znajduje się nietypowy, mały park. Jest to pozostałość po dosyć dużych ogrodach, które obecnie mają kameralny charakter i chyba to jest siła tego miejsca. Mowa o Dolince Szwajcarskiej, z której już tylko krok do Parku Ujazdowskiego. Jest to niezwykle przyjemne i spokojnie miejsce, tak często poszukiwane w centrum miasta. Park zdobi fontanna, w której dwa cherubinki ujeżdżają zwierzęta: krokodyla i żółwia.

21:11, macphisto7
Link Komentarze (4) »
niedziela, 12 maja 2013

W tym roku Święto Wisły odbyło się w dosyć wczesno-wiosennej pogodzie, ale ta dyskusyjna pogoda nie zraziła przynajmniej części chętnych do wybrania się nad Wisłę, na plac przy wejściu do portu czerniakowskiego. Atrakcje były skierowane głównie do dzieci, ale i klasyczny już na imprezach warszawskich oscypek też był. Mieli dobre obwarzanki, po rzece pływało dużo rzadko spotykanych łodzi, a sportowa sekcja kajakowa zebrała brawa za robienie fikołków w brudnej wodzie.

Motywacja od trenera w czasie zawodów (tak naprawdę do pytał dziecko czy ma już dość).

Pan pierwszy raz skakał z pochylni i widać że miał trochę pietra.

Podwójny tail whip na mini rampie, da się.

21:36, macphisto7
Link Dodaj komentarz »
niedziela, 28 kwietnia 2013
sobota, 30 marca 2013

W Millenium Plaza czyli popularnym „toitoiu” na pl. Zawiszy od jakiegoś czasu jest prezentowana „Niewidzialna wystawa”. Byłem dziś i z czystym sumieniem mogę gorąco polecić. Na wstępie nakarmią Was ciekawymi informacjami, ale dopiero potem się zacznie! Dowiecie się z perspektywy pierwszej osoby jak porusza się i żyje niewidomy. Więcej nie zdradzę, obiecałem. Uzbrójcie się w dotyk i słuch i „zobaczcie” ją na własne oczy.

22:29, macphisto7
Link Komentarze (1) »
piątek, 01 marca 2013
piątek, 15 lutego 2013

Naga pani stoi nad nagim facecikiem i mówi "Mógłbyś mi jeszcze raz powiedzieć co Ci nie pasowało w zupie?". Jak zaczynali przyklejać to myślałem, że będzie to jakiś zabawny rysunek Mleczki, a tu takie coś....

12:31, macphisto7
Link Komentarze (2) »
1 , 2 , 3 , 4 , 5 ... 11