to co dziś widzę a jutro może zostać zapomniane
GTWb_logo_178x250.jpg

stat4u
Blog > Komentarze do wpisu

Głową w chmury

Dziś będę zachęcał do zadzierania nosa, a poprzez to całej głowy do góry. W Warszawie na każdym kroku mieszają się różne style architektoniczne, dzięki czemu mamy okazję zobaczyć rzeczy ciekawe i nietypowe przez to, że nie pasujące do otoczenia. I tak ma być, czyli nietypowo. Wiem, że to bardzo trudne, zwłaszcza w centrum gdzie chodniki są upstrzone różnymi psimi przeszkodami, a ludzie wszędzie się śpieszą i wpadają na nas, ale jednak może od czasu do czasu nawet nie zatrzymując się, spójrzcie w górę na budynki. Są tam ukryte bardzo ciekawe rzeczy, wystarczy chwilę poszukać. Sporo ciekawostek znajdziemy przy MDM (Marszałkowska Dzielnica Mieszkaniowa), okolicach pl. Trzech Krzyży, a jak ktoś się uprze to i w całej starej Warszawie. Pierwsze zdjęcie zostało zrobione na ul. Wilczej, między Kruczą a Mokotowską. Zadzierając nosa widzimy.. balkon na 1 piętrze z posągiem Matki Boskiej. To nie tylko ekstrawagancka dekoracja balkonu, po prostu w środku znajduje się kapliczka. Trzecie zdjęcie zrobione na ul. Hożej, od strony pl. Trzech Krzyży (a dawniej pl. Aleksandra, ale to już będzie inna historia). Z elewacji spogląda na nas osamotniona.. twarz. Tylko nie wolno patrzeć za nią za długo bo hipnotyzuje i zmusza do przejścia przez ulicę na czerwonym świetle.

piątek, 16 października 2009, macphisto7

Polecane wpisy

  • Akcja CXXI - "Warszawskie tajemnice"

    To ja z podzielę się z wami tą ciekawostką, w razie jakbyście chcieli odwiedzić w szpitalu swojego... konia. Imponująca droga od domofonu do wejśćia do budynku.

  • Akcja CXV - "Zdroje i wodopoje/okrągłości"

    Przypadkowy wodopój dla ptaków z elementami okrągłymi, napotkany na Pasażu Wiecha.

  • Akcja CXIV - "Jaka szkoda!"

    Jaka szkoda..., że tak późno. Tak jak Rotunda banku kojarzy mi się w Warszawą, tak Warszawa z Rotundą już nie. Budynek banku urozmaicał skrzyżowanie, jednak wiz

TrackBack
TrackBack URL wpisu:
Komentarze
Gość: , *.polcon.eu
2009/10/20 13:31:51
Dzięki za radę, wystarczyło tylko zadrzeć głowę do góry a oczom ukazały się takie dziwy architektoniczne i nie tylko...
-
2009/10/21 13:05:30
w centrum zadzierajac glowe do gory trzeba drugim okiem patrzec pod nogi zeby nie wdepnac
-
Gość: , *.polcon.eu
2009/10/22 11:20:51
ryzyko jest mniejsze a nawet równe zero gdy górne partie architektury stolicy ogląda się z autobusu albo gdy człowiek wyłamie się z tego pędzącego tłumu i na chwile zatrzyma.
-
2010/07/20 11:39:21
Ta kamienica na Hożej niby jakiś czas temu była odnowiona, ale jakoś to odnowienie nieładnie wyszło... poza, oczywiście, faktem, iż jest już brudna.
-
2010/07/20 12:47:21
No proszę, tyle razy tam byłam... :)